Verslag: Fietstocht 2017

Op zondag 7 mei 2017 om 13.00 uur was het zover. De fietstocht ging door.
Vorig jaar was de fietstocht in verband het slechte weer niet doorgegaan. Het was ook dit jaar spannend of de fietstocht wel door kon gaan.
Er hadden zich tot vrijdag maar 4 mensen opgegeven. Uiteindelijk waren we zondags toch nog met 11 fietsers, 1 motorfotograaf en 2 verzorgers. Opvallend was dat 8 personen op elektrische fietsen reden. Vanaf Hegge reden we door Schinnen om vervolgens langs de vijvers in Thull uit te komen. Vanuit Thull ging het richting bieten overlaadstation in Nuth.
Via het fietspad kwamen we bij het kasteel in Hoensbroek. Via de steenberg kwamen we bij de eerste rustplaats bij het milieupark op Heerlerheide. Na een verkwikkende pauze vervolgden we de weg in de richting Heerlen, om vervolgens via Terworm, Ten Esschen bij kasteel Rivieren uit te komen, alwaar de 2e pauzeplaats was. Na wat fruit en drinken werd de weg vervolgd naar Weustenrade en reden we via Brommelen en Nuth terug naar Hegge, alwaar bij de fam. Franssen geëindigd werd.
De tocht was in totaal 24 km lang, hetgeen voor de elektrische fietsers best wel langer mocht zijn.

 

Foto’s Hans Visschers

 

Foto’s Aloys Meijers